You are currently viewing Düğün Pastası Seçmek İçin 12 Faydalı İpucu

Nişanlısın! Tebrikler! Ve şimdi hayallerinizdeki düğünü planlamakla meşgulsünüz. Verecek bu kadar çok karar varken , mükemmel planlanmış büyük gününüze uyum sağlayacak bir düğün pastasını nasıl seçersiniz ? Düğün pastaları tüm şekil ve boyutlarda, farklı tat ve dolgularda gelir ve her türlü tasarımda süslemelerle süslenir. Bir düğün pastası stili seçmenin, takım elbise veya elbisenizi seçmek kadar bunaltıcı olabilir.

Endişelenmeyin, düğününüzün tarzına uygun en iyi düğün pastası tasarımını belirlemenize yardımcı olacak gerçekten harika 12 ipucu ve düğün pastanızın da sizin kadar güzel görünmesini sağlamak için kullanışlı ipuçlarını bir araya getirdik.

1. Tasarım hakkında dikkatlice düşünün

Önce düğününüzü planlayın sonra pastanızı seçin. Düğün kutlamanız boyunca sergilemek istediğiniz gelinlik ve tasarım stilini tam olarak bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak elbiseyi denemeden aklınızdaki pastoral resim konusunda emin olmayın. Pek çok insan, elbiseleri gerçekten denediğinde gelinlik stili konusunda fikrini değiştiriyor. Bu, düğünün tüm tarzı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Düğün pastası seçimlerinizi, elbiseyi ve mekanı sabitleyene kadar bırakın. Bu şekilde, harika kutlamanıza uyacak düğün pastasının tarzı konusunda kesinlikle net olacaksınız.

2. Kendinize bolca zaman ayırın

Düğün pastalarının çoğu özenli kreasyonlardır ve pasta tasarımının karmaşıklığına bağlı olarak birkaç hafta hatta aylar öncesinden sipariş edilmesi gerekir. Düğün pastası siparişini son dakikaya bırakmayın. Sonunda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

3. Bir bütçe belirleyin

Düğün pastaları ucuz değildir. Biraz araştırma yapın ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz düğün pastasını almak için kendinize makul bir bütçe belirleyin. Bütçeniz kısıtlıysa, düğün pastanızı düğün yemeğinde tatlı olarak servis etmeyi düşünebilirsiniz. Bu şekilde, paradan tasarruf edebilirsiniz. Tatlılardan yaptığınız tasarrufla düğün pastası bütçenizi artırarak düğün pastanızı tam bir göz kamaştırıcı hale getirebilirsiniz.

4. Pasta ustanızı bulun

Doğru düğün pastası üreticisini bulmak önemlidir. Birisi size tavsiye edilmiş olsa bile, pastanızı yapmak için görevlendirmeden önce her zaman önceki çalışmalarına bir göz atın. Çoğu düğün pastası üreticisi, geleneksel pastalardan daha sıra dışı olanlara kadar kendi spesiyalitelerine sahip olacaktır.

Araştırmanızı yapın ve tercih ettiğiniz pasta ustasından daha önce yaptıkları pasta örneklerini göstermesini isteyin. İyi bir pastacı yaratıcı bir göze sahip olacağından düğününüz için uygun benzersiz bir pastaya karar vermenize yardımcı olacaktır.

5. En sevdiğiniz lezzetleri seçin

Arkadaşlarınızın ve ailenizin, istediğiniz pasta tatları yerine sevdikleri pasta lezzetlerini seçmeniz konusunda sizi ikna etmesine izin vermeyin. Bu SENİN düğünün ve pastan senin güzelliğini yansıtmalı.

6. Tat testi

Düğün pastanızda istediğiniz pasta lezzetlerini her zaman deneyin, özellikle bu pastaneyi daha önce kullanmadıysanız. Düğün pastanızın tadı da göründüğü kadar güzel olsun istersiniz.

7. Alerjileri düşünün

Gıda alerjisi olan misafirler için bir kat veya küçük bir ek pasta yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu, özellikle düğün pastanızı tatlı olarak kullanmaya karar verdiyseniz önemlidir.

8. Renk koordinasyonu için bir renk örneği alın

Pasta tasarımcınız ile buluştuğunuzda, düğün pastanızın enfes bir şekilde eşleştiğinden emin olmak için kurdele, süsleme vb. örnekleri ve elbisenin ve mekanın fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.

9. Özel bir şeyle tamamlayın

Sonuçta, düğün pastasını taçlandıran görkemidir ve sizi ve eşinizi temsil etmelidir. Bayramoğlu, hikayenizi anlatan bir pasta konsepti seçmenizi tavsiye ediyor.

10. Pasta ölçünüzü misafir sayınızla eşleştirin

Ne kadar düğün pastasına ihtiyacın var? Sadece küçük bir samimi düğün yapmayı planlıyorsanız, büyük bir düğün pastası sipariş etme hatasına düşmeyin. Fazlazı ziyan olup çöpe gidebilir. Düğününüze katılan misafir sayısını yansıtacak bir pasta boyutu seçin. Ayrıca bir yıldönümü kutlaması veya doğum günü pastası için en üst seviyeyi kaydetmeyi de hesaba katmak isteyebilirsiniz.

11. Hava durumuna uygun malzemeyi seçin

Düğün pastanız için hava koşullarına uygun krema seçmeyi unutmayın. Çikolatalı tereyağlı krema favoriniz olabilir, ancak yaz mevsiminde bir sahilde evleniyorsanız, pastanın üzerinde uzun süre kalmaz.

12. Ayrıntılı bir teslimat planınız olsun

Pek çok profesyonel düğün pastası üreticisi, teslimat ve kurulum hizmeti sunacaktır (ki bu açıkçası verdiğiniz paraya değer ve sizi stresten kurtarır). Düğün pastanızı kendiniz taşıyacaksanız, pastayı taşımak için uygun ambalaj veya kutulara sahip olduğunuzdan ve katmanları bir araya getirme konusunda tavsiye aldığınızdan emin olun.

Düğün pastası seçmek için daha fazla fikre mi ihtiyacınız var? Bayramoğlu Pastanesi olarak bu özel gününüzde size düğün pastanız konusunda hertürlü yardıma hazırız.Tebrikler ve büyük gününüzde iyi şanslar.

Resim kaynağı: Pexels